Datum upisa : 16.02.2008

PočaljiNaslov: Vesti iz sveta Kosarke   Ned Jan 25, 2009 5:44 pm

Slavio samo Pavlović
24.01.09. 09:35

Ekipe naših internacionalaca su u sinoćnjim mečevima NBA lige doživele poraze, izuzev Klivlenda, koji je košem LeBrona Džejmsa uz zvuk sirene savladao Golden Stejt. Saša Pavlović je bio starter, a za 27 minuta igre postigao je 8 poena, uz 9 skokova i 1 asistenciju.
Peđa Stojaković je u porazu Nju Orleansa od Minesote na terenu proveo 39 minuta, uz učinak od 17 poena, 2 skoka i 1 asistencije. Memfis je promenio trenera, ali mu to nije pomoglo da izbegne poraz u Njujorku, a Marko Jarić je za 18 minuta postigao 2 poena, uz 1 skok. Nenad Krstić je u novom neuspehu Oklahome igrao 17 minuta i zabeležio 6 poena, isto toliko skokova i 2 asistencije.

Kad je dzaba i sirce je slatko

Poslednji izmenio Nesa92 dana Ned Jan 25, 2009 10:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

24.01.09. 18:50

Crvena zvezda - Cibona 76:79 (30:22, 18:9, 15:26, 13:22)

Lošom igrom i u napadu i u odbrani Crvena zvezda je ispustila prednost od 17 poena koju je stekla u prvih 20 minuta, da bi Cibona na kraju slavila rezultatom 76:79. Tako su Zagrepčani naneli i drugi poraz Zvezdi u ovoj sezoni, ukupno treći u NLB ligi. Poslednji put Cibona je slavila u Beogradu protiv "crveno-belih" pre punih deset godina.
Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Roberts sa 16, Ovens sa 13, Kešelj sa 11 i Štimac sa 10 poena. Novo pojačanje Cibone, Alen Anderson bio je najbolji kod gostiju sa 22 postignuta poena, a pored njega istakli su se i Prkačin sa 13, Andrić i Troha sa po 12 poena.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Ned Jan 25, 2009 10:02 pm

Bosna slavila u Železniku

24.01.09. 20:25

FMP - Bosna 105:110 (29:21, 23:22, 19:26, 28:24, 12:17)

NLB LigaPosle izjednačene borbe tokom cele utakmice, u kojoj nijedna ekipa nije imala značajniju prednost, Bosna je do osme ovosezonske pobede u NLB ligi došla tek nakon dodatnih pet minuta igre, nanevši tako jedanaesti poraz ekipi iz Železnika.
U veoma uzbudljivoj završnici odlučujuće poene za Bosnu postigao je Elvir Ovčina posle skoka u napadu (103:104). Posle propuštene prilike FMP u napadu, "studenti" su u penal završnici bez greške izvodili slobodna bacanja odnevši tako vredne bodove iz Beograda.
Najbolji kod "pantera" su bili Samardžiski i Jeremić sa po 18, Protić sa 16 i Labović, Raduljica i Čović sa po 13 poena. Kod Sarajlija bolji od ostalih bili su Vučurović koji je postigao 21 poen, Ivanović sa 18 i Đorđević sa 14 poena.

Nesa92

Godina : 24

"Crno-beli" slavili u Podgorici
24.01.09. 21:05

Budućnost - Partizan 64:71 (15:24, 11:12, 19:11, 19:24)

NLB LigaKošarkaši Partizana su u meču 19. kola NLB lige pobedili Budućnost u Podgorici, u prepunoj dvorani "Morača", i sada se nalaze sami na čelu tabele sa skorom od 17 pobeda i dva poraza.
"Crno-beli" su vodili tokom celog susreta i uz manje oscilacije u igri samo u trećoj četvrtini, predvođeni Lazmijem, Veličkovićem i Vranešom, opravdali ulogu favorita u susretu sa borbenim crnogorskim predstavnikom.

Nesa92

Godina : 24

Hemofarm pao u poslednjoj četvrtini
24.01.09. 21:25

Zadar - Hemofarm 89:75 (20:20, 20:28, 19:13, 30:14)

NLB LigaKošarkaši Hemofarma su pretrpeli poraz od zadra u 19. kolu NLB lige iako su u najvećem delu meča prikazali dobru igru i bili u vođstvu. Međutim, Vrščanima je u poslednjih 10 minuta ponestalo snage i koncentracije što su Zadrani iskoristili ubedljivo dobili poslednju deonicu.
Jedan od osnovnih razloga za poraz našeg tima je činjenica da je imao svega 21 skok naspram čak 38 koliko su imali Zadrani, ali i veoma slab ukupan procenat šuta od svega 39.7 posto.
U ekipi Hemofarma najbolji utisak su ostavili Mačvan sa 19 i Marković sa 18 poena, dok su kod pobednika bolji od ostalih bili Gečevski sa 19 i Ivanov i Stipčević koji su postigli po 16 poena.

Nesa92

Godina : 24

Vojvodina ponovo podbacila
24.01.09. 22:00

Vojvodina - Krka 76:77 (21:16, 16:29, 9:11, 30:21)

NLB LigaU meču 19. kola NLB lige košarkaši Vojvodine su u Novom Sadu poraženi od Krke pa tako ostaju na začelju tabele. Novosađani su dobro počeli meč, ali je usledio neobjašnjiv pad u njihovoj igri što su gosti itekako iskoristili i stekli solidnu prednost.
U poslednjih 10 minuta Novosađani su u nekoliko navrata bili nadomak preokreta, ali su se Slovenci bolje snašli u penal završnici.
Bajić sa 20 i Kamings sa 16 poena su bili najbolji u redovima poražene ekipe, dok su se kod pobednika istakli Šilds sa 21, Balažič sa 18 i Krivec sa 15 poena.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Ned Jan 25, 2009 10:03 pm

Partizan sam na čelu tabele
24.01.09. 22:25

NLB LigaU subotu su odigrane sve utakmice 19. kola NLB lige, a obrazsrpskih klubova osvetlao je jedino Partizan pobedom u Podgorici, dok su preostala četiri tima doživela poraze.

Zadar - Hemofarm 89:75

Tabela: Partizan 17/2, Crvena zvezda 16/3, Hemofarm 14/5, Zadar i Cibona 13/6, Budućnost 11/8, FMP, Olimpija i Bosna 8/11, Krka 7/12, Split 6/13, Zagreb, Helios i Vojvodina 4/15

Nesa92

Godina : 24

Bolić kao nekad, poraz Borca u Leskovcu
24.01.09. 22:45

Logo Swisslion Košarkaške lige SrbijeJedinu pobedu u gostima u subotnjim utakmicama 18. kola Svislajon košarkaške lige Srbije zabeležio je novosadski Radnički u Pančevu predvođen iskusnim Zlatkom Bolićem koji je imao indeks uspešnosti 50. U ostalim utakmicama pobede su ostvarile ekipe iz donjeg dela tabele izuzimajući duel u Kragujevcu gde su domaći zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 33:19 pobedil Metalac.
Najveće iznenađenje je svakako poraz Borca u Leskovcu od poslednjeplasiranog Zdravlja. Novi Sad je usporio ekipu Napretka na putu ka plasmanu u Superligu, dok je Mašinac uspehom protiv Ergonoma nastavio beg sa dna tabele.

25.01.09. 11:00

Nakon sinoćnje pobede Partizana u Podgorici i poraza Crvene zvezde od Cibone "crno-beli" su ostali usamljeni na čelu tabele NLB lige.
Trener Partizana, Duško Vujošević, smatra da je odlučujući faktor za pobedu bila dominacija "crno-belih" pod koševima.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Ned Jan 25, 2009 10:04 pm

Herington MVP 19. kola NLB lige
25.01.09. 12:20

Lorinca Herington iz Olimpije je najkorisniji igrač 19. kola NLB lige. On je u pobedi "zmajčeka" nad Splitom imao učinak od 34 indeksna poena, četiri više od Todora Gečevskog iz Zadra. Idealnu petorku kola čine još Predrag Samardžiski iz FMP-a sa 29 indeksnih poena, odnosno Goran Bajić iz Vojvodine i Krunoslav Simon iz Zagreba sa po 28 indeksnih poena.
Centar Zagreba, Ante Tomić, i dalje vodi na listi najkorisnijih igrača lige sa prosekom od 21.35 indeksnih poena po utakmici, a prate ga Dragan Labović iz FMP-a sa 19.74 i Todor Gečevski sa 17.58 indeksnih poena po meču.

Poslednji izmenio Nesa92 dana Pon Jan 26, 2009 8:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Ned Jan 25, 2009 10:10 pm

Bolić MVP 18. kola Svislajon lige
25.01.09. 19:40

Zlatko Bolić iz novosadskog Radničkog je sa 50 indeksnih poena zabeleženih u duelu sa Tamišom zaslužio zvanje najkorisnijeg igrača 18. kola Svislajon košarkaškelige Srbije. Sedam indeksnih poena manje je imao Uroš Mirković iz Mašinca, a u idealnu petorku kola uvršteni su još Bojan Jovičić iz Tamiša (28 indeksnih poena), Stefan Balmazović iz Vizure (31) i Mladen pantić iz Mega Hipo Lizinga (28 ).
Najkorisniji igrač dosadašnjeg toka domaćeg šampionata je Uroš Mirković sa prosekom od 25.20 indeksnih poena, a slede ga Slaviša Bogavac iz Ergonoma sa prosekom 23.90 i Rastko Dramičanin iz Borca sa 20.70.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Pon Jan 26, 2009 8:45 pm

Radmanović neprimetan u pobedi Lejkersa
26.01.09. 08:25

U noćašnjim utakmicama NBA lige od srpskih košarkaša je nastupio samo Vladimir Radmanović koji je u pobedi Lejkersa nad San Antonijom igrao 10 minuta, ali se nije uspisao u strelce.

26.01.09. 09:15

Lajonel Holins biće novi trener Memfisa, koji su u petak otpustili glavnog trenera Marka Javaronija, nakon serije od sedam uzastopnih poraza.
Grizliji su inače pod vođstvom sada već bivšeg trenera od maja 2007. godine na 123 meča zabeležili samo 33 pobede, a trenutni skor u ovoj sezoni je 11 pobeda i 32 poraza.
Klub se sa devet uzastopnih poraza nalazi na pretposlednjem mestu u jugozapadnoj diviziji. Holins je već dva puta trenirao Memfis u periodu 1999.-2000. i 2004.-2005.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Pon Jan 26, 2009 8:46 pm

Evrokup - Zvezda čeka Pamesu, Azovmaš u Vršcu
26.01.09. 11:15

Košarkaši Crvene zvezde i Hemofarma u utorak počinju takmičenje u drugoj fazi Evrokupa. Naša preostala dva predstavnika u ovom takmičenju se nalaze u istoj grupi i bio bi uspeh kada bi se bar jedan plasirao u narednu fazu takmičenja.
Na startu takmičenja nešto lakši posao je pred Vrščanima koji će ugostiti ekipu Azovmaša. Ukrajinci imaju iskusan i vrlo dobar sastav mahom od stranaca od kojih su četvorica Amerikanci. "Crveno-beli" dočekuju Pamesu koja je jedan od favorita za osvajanje trofeja. Boje ekipe iz Valensije, koja je u prvoj fazi takmičenja dva puta savladala FMP, brane Vule Avdalović i Kosta Perović.

26.01.09. 14:05

Na konferenciji za medije održanoj dan pred utakmicu sa Pamesom, kojom Crvena zvezda počinje takmičenje u drugoj fazi Evrokupa, trener Svetislav Pešić je pohvalio tim iz Valensije i nagovestio kako bi njegova ekipa trebalo da odigra ako želi pobedu nad ekipom koja je u prvoj fazi takmičenja dva puta savladala FMP.

Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Pon Jan 26, 2009 8:48 pm

Rakočević ponovo MVP
26.01.09. 14:55

20. kolo španske ACB lige proteklo je u znaku Igora Rakočevića, najboljeg pojedinca derbija između Tau Keramike i Unikahe. Ekipa iz Vitorije je savladala Unikahu sa 100:90 i učvrstila vođstvo na tabeli, a Rakočević se zaustavio na 37 poena (7/11 za 2, 4/7 za 3, 11/12 slobodna bacanja).

Rakočević je sa indeksom korisnosti 39 još jednom ove sezone bio najkorisniji igrač ACB lige, potvrđujući da se nalazi u odličnoj formi.

Poslednji izmenio Nesa92 dana Pon Jan 26, 2009 8:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nesa92

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Kosarke   Pon Jan 26, 2009 8:49 pm

FMP domaćin junorskog turnira Evrolige
26.01.09. 16:10

Košarkaški klub FMP će i ove godine organizovati juniorski kvalifikacioni turnir Evrolige. Za organizaciju prošlogodišnjeg "JCT Beograd 2008" turnira FMP je dobio najviše ocene od predstavnika Evrolige, koji su klubu iz Železnika ponovo poverili organizaciju jednog od najjačih juniorskih turnira.
Na turniru koji će biti održan od 13. do 15. februara, pored aktuelnog prvaka Starog Kontinenta, ekipe FMP-a, učestvovaće još tri srpska juniorska sastava Hemofarm, Crvena zvezda i Zemun Lasta, kao i ekipe CSKA, Žalgiris, Brose Basket, Himki, Zadar, Budućnost, Union Olimpija i Split.
Finalisti turnira će se direktno plasirati na završni turnir u Berlinu, gde će se boriti za trofej namenjen najboljoj juniorskoj ekipi na Starom kontinentu.