PočaljiNaslov: Vesti iz sveta Tenisa   Ned Jan 25, 2009 5:38 pm

Vemić pobedio u miksu
24.01.09. 09:10

Australian OpenDušan Vemić se zajedno sa Italijankom Flaviom Penetom plasirao u drugo kolo Australian Opena u konkurenciji mešovitih parova.
Srpsko-italijanska kombinacija je u prvom kolu pobedila poljsko-češki dubl Mariuš Firstenberg - Vladimira Uhlirova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Vemić i Peneta će u drugom kolu igrati protiv brazilsko-francuske kombinacije Melo - Korne.

24.01.09. 10:00

Boris Pašanski nije uspeo da se plasira u polufinale čelendžera u Čileu.

Jelena počinje, Novak zatvara program
24.01.09. 11:05

Australian OpenU nedelju će na terene Australijan Opena izaći petoro srpskih tenisera. Jelena Janković na Rod Lejver areni u 1 čas po našem vremenu otvara program duelom 4. kola sa Francuskinjom Marion Bartoli. Novak Đoković na istom terenu zatvara program duelom sa Kipraninom Markosom Bagdatisom. Početak meča se očekuje oko 11:30 po našem vremenu.
Nenad Zimonjić u paru se Ana-Lenom Grenefeld iz nemačke počinje takmičenje u miksu, a prvi protivnici su im prvi nosioci, Kara Blek iz Zimbabvea i Indijac Leander Paes. Meč se igra na terenu broj 2, a početak se očekuje oko 6 časova. Otprilike u isto vreme na terenu broj 6 bi trebalo da počne meč 2. kola u miksu u kojem Dušan Vemić i Flavija Peneta igraju protiv Francuskinje Korne i Brazilca Mela.
Posle 4 časa ujutru po našem vremenu, na terenu broj 8 takmičenje će započeti juniorka Aleksandra krunić koja se u prvom kolu sastaje Britankom Hanom Džejms.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Vraneš pozvao Jelenu i Anu
24.01.09. 13:40

Fed kupSelektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš obajvio je spisak igračica za meč prvog kola Svetske B grupe sa Japanom, koji se 7. i 8. februara igra u Beogradskoj areni.
Vraneš je pozvao dve najbolje srpske teniserke Jelenu Janković i Anu Ivanović, a uz njih u timu će biti i Ana Jovanović i Bojana Jovanovski.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Zimonjić završio učešće
25.01.09. 09:15

Grenefeld/Zimonjić - Blek/Paes 4:6, 6:4, 7:10

Australian OpenPosle ispadanja u dubl konkurenciji Nenad Zimonjić je poražen i u 1.kolu miks dubla u kojem je nastupao sa Nemicom Ana-Lenom Grenefeld. Bolji od srpsko-nemačke kombinacije bili su prvi nosioci u mešovitim dublobima Kara Blek iz Zimbabvea i Indijac Leander Paes koji su do pobede došli tek posle trećeg seta, koji se igra kao produženi taj brejk.
Posle 33 minuta igre prvi set rezultatom 6:4 dobijaju Blek i Paes, da bi srpsko-nemačkom paru trebalo tek šest minuta više da drugi set reše u svoju korist istim rezultatom. Odlučujući set se igrao do 10 osvojenih poena, a više sreće imali su Blek i Paes.

Peneta/Vemić - Korne/Melo 3:6, 6:4, 4:10

Australian OpenDušan Vemić u paru sa Italijankom Flavijom Penetom izgubio je meč 2. kola miks dubla od Francuskinje Korne i Brazilca Mela za svega 67 minuta igre.
Prvi set dobija francusko-brazilska kombinacija, da bi Peneta i Vemić uzvratili boljom igrom u drugom setu. Kao i Zimonjićevom meču, pobednika je odlučio produženi taj brejk, a manje sreće opet je imala kombinacija u kojoj nastupa srpski teniser.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Krunićeva preokretom do pobede
25.01.09. 09:45

Krunić - Džejms 2:6, 6:4, 7:5

Australian OpenAleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo Australijan Opena u konkurenciji juniorki. Srpkinja je bila bolja od Britanke Hane Džejms posle iscprljujuće borbe u tri seta koja je trajala punih dva i po sata.
Posle slabog izdanja u prvom setu, koji je izgubila rezultatom 6:2, Krunićeva je znatno popravila igru u naredna dva kada je uz nešto bolji servis koristila ukazane brejk prilike.
U drugom kolu Aleksandru Krunić očekuje meč protiv Rumunke Ane Bogdan koja je postavljena za drugog nosioca u konkurenciji juniorki.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Dokićeva savladala i Klejbanovu
25.01.09. 13:20

Dokić - Klejbanova 7:5, 5:7, 8:6

Australian OpenIako je Srbija posle noćašnjeg poraza Jelene Janković ostala bez predstavnika u ženskoj konkurenciji na Australijan Openu, ljubitelji tenisa u našoj zemlji će imati za koga da navijaju u nastavku takmičenja. Srpkinja sa australijskim pasošem, Jelena Dokić igraće u četvrtini finala turnira u Melburnu. Posle teške i iscrpljujuće borbe koja je trajala nepunih tri sata Jelena Dokić je pobedila Ruskinju Alisu Klejbanovu, koja je u prethodnoj rundi takmičenja eliminisala Anu Ivanović.
Jelena Dokić je poslednji put u četvrtfinalu nekog Gren Slem turnira igrala 2002. godine na Rolan Garosu. Naredna protivnica Dokićeve biće Dinara Safina.

Janković - Bartoli 1:6, 4:6

Australian OpenSamo sat i 20 minuta bilo je potrebno Marion Bartoli da izbaci prvu teniserku sveta, Jelenu Janković, iz daljeg takmičenja na Australian Openu.
Naša teniserka očigledno nije imala svoj dan, pošto je Francuskinji u potpunosti prepustila inicijativu na početku meča. Bartoli je odmah napravila brejk, povela sa 0:3, a Jelena je imala šansu da uzvrati istom merom u narednom gemu, kada je povela sa 40:0, ali ni to nije bilo dovoljno da sačuva svoj servis. Jelena je i u narednom gemu na servis protivnice povela sa 40:0, ali ni to ponovo nije bilo dovoljno za osvajanje gema, tako da je Bartoli povela sa čak 0:5 i zatim rešila prvi set u svoju korist sa 1:6.

I u drugoj deonici Bartoli prva pravi brejk, vodi sa 1:2, ali joj Jelena odmah uzvraća i izjednačuje. Jankovićeva je uspela i da povede sa 3:2, ali je tada usledio novi pad u igri. Posle izjednačenja na 3:3, Jelena vodi na svoj servis sa 30:0 i ne uspeva da privede gem kraju, već prepušta inicijativu protivnici koja pravi novi brejk za vođstvo od 3:4.
Poslednji "trzaj" Jelena je imala u narednom gemu, kada je napravila brejk za izjednačenje na 4:4. Međutim, tu je bio i kraj njenim nadanjima, pošto je ponovo predala servis protivnici, a ova to iskoristila da zatim i zaključi meč sa 4:6 u poslednjem setu.
Srbija tako ostaje samo sa Novakom Đokovićem u singl konkurenciji, dok će Jelena Janković morati da čeka bar do kraja maja na svoju eventualnu prvu Gren Slem titulu.

Đoković - Bagdatis 6:1, 7:6(1), 6:7(5), 6:2

Australian OpenKao i u meču od pre dve godine, na Vimbldonu, Novak Đoković je ponovo morao da uloži mnogo truda i energije kako bi savladao Markosa Bagdatisa, finalistu turnira u Melburnu 2006. godine. Današnja pobeda Đokoviću je donela plasaman u 1/4 finala prvog ovogodišnjeg Gren Slema i duel sa Endijem Rodikom.
Kao i u meču protiv Amera Delića, Novak je ponovo dozvolio da mu protivnik uzme jedan set i ne prikazuje partije na prošlogodišnjem nivou, kada je do finala turnira u Melburnu došao bez izgubljenog seta. Bez obzira na nešto slabiju formu na početku ove sezone Đoković sigurno korača ka završnici turnira.

Pre samog početka meča, Kiparnin se požalio na povredu palca desne ruke, što ga je prilično omelo na startu duela. Podatak da nije pogodio čak devet uzastopnih prvih servisa dovoljno govori o tome. Međutim, Đoković nije imao milosti i svaku priliku je maksimalno koristio. Brejkovi u drugom i četvrtom gemu prvog seta uz sigurnu realizaciju svojih servis gemova doneli su Novaku prednost o d 5:0, što je kasnije samo materijalizovao osvajanjem prvog seta, koji je trajao svega 27 minuta.
Za razliku od prvog seta u drugom periodu igre Kipranin je sigurnije počeo i već u drugom gemu dolazi do brejka. Međutim, ponovo se potvrdilo nepisano tenisko pravilo da je sedmi gem seta presudan. Upravo u tom sedmom gemu Đoković je uspeo da vrati brejk, a odmah u narednom i da anulira prednost Bagdatisa. Došlo se do trinaestog gema u kojem je Novak ponovo pokazao svoju besprekornu koncentraciju kada se dođe do odlučujućih momenata meča. Uzeo je prvih šest poena, dozvolivši protivniku da u taj brejku osvoji samo jedan. Set je trajao 66 minuta.

Treći set je protekao bez brejk prilika sve do osmog gema kada naš teniser nije iskoristio dve lopte za vođstvo od 5:3. Do kraja obojica drže prednost prilikom servisa i ponovo se igrao taj brejk. Bagdatis koristi treću set loptu i, posle 59 minuta igre u tom delu meča, smanjuje rezultat na 2:1.
Brejkom u prvom gemu četvrtog seta Srbin stiče odlučujuću prednost koju mu je Bagdatis ugrozio samo u šestom gemu kada je Đoković morao da spasava dve brejk lopte. Već u narednom treći reket sveta brejkom prednost podiže na nedostižnih 5:2, da bi u narednom na svoj servis iskoristio prvu meč loptu.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Tenisa   Ned Jan 25, 2009 10:07 pm

Samo Krunić na terenu
25.01.09. 20:05

Australian OpenU noći između nedelje i ponedeljka na Australian Openu će nastupiti samo naša juniorka Aleksandra Krunić.
Ona će u dublu devojčica nastupiti u paru sa Poljakinjom Sandrom Zanijevskom protiv kazahstansko-hrvatske kombinacije Zarina Dijas - Silvia Njirić.
Podsetimo, Aleksandra Krunić se plasirala u drugo kolo u juniorskom singlu, pošto je savladala Britanku Hanu Džejms sa 2:6, 6:4, 7:5.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Tenisa   Pon Jan 26, 2009 8:53 pm

Krunićeva uspešna i u dublu
26.01.09. 08:50

Posle uspešnog starta u singlu jedina srpska predstavnica na Australijan Openu u juniorksoj konkurenciji, Aleksandra Krunić, uspešno je počela takmičenje i u dublu.

Ona je u paru sa Poljakinjom Sandrom Zanijevskom u prvom kolu pobedila kazahstansko-hrvatski dubl Dijas/Njirić sa 2:1, po setovima 6:7, 6:4 i 10:6, pa će u drugom kolu igrati protiv rumunsko-američkog para Bogdan/Čerkone koji je postavljen za treće nosioce.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Nole spreman za Rodika
26.01.09.
13:05

Novak Đoković sa nestrpljenjem očekuje duel sa Endijem Rodikom u četvrtfinalu Australijan Opena. Najbolji srpski teniser, koji u Melburnu brani titulu osvojenu prošle godine, kaže da se oseća dobro i da nije umoran posle prva četiri duela.