Datum upisa : 16.02.2008

PočaljiNaslov: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 5:22 pm

Miha srećan zbog Kake
24.01.09. 14:30

Uoči utakmice sa Milanom, trener Bolonje Siniša Mihajlović je prokomentarisao odluku Kake da odbije milione Mančester Sitija.
- Srećan sam što je Kaka ostao u Italiji. Ovoga puta čovek je dobio bitku, a ne novac. Riki je pokazao da novcem ne može baš sve da se kupi. U Milanu treba da budu ponosni na njega, a srećan je i moj sin Dušan, koji navija za "rosonere", rekao je Mihajlović.

_________________
Kad je dzaba i sirce je slatko

Poslednji put izmenio Nesa92 dana Pon Jan 26, 2009 8:52 pm, izmenio ukupno 2 puta

24.01.09. 14:55

Od ranije je poznata zainteresovanost Real Madrida za napadača Rome Mirka Vučinića, ali se nije znalo koliko su Madriđani spremni da plate Rimljanima za usluge reprezentativca Crne Gore. Italijanska štampa je došla do informacije da je ta suma iznosila 30 miliona evra, ali da je Roma ponudu glatko odbila.
Pre izvesnog vremena je i sportski direktor Reala Predrag Mijatović izjavio da je Vučinić jedan od igrača kojeg "kraljevski klub" prati. Ipak, vrata "Santjago Bernabeu" stadiona nisu potpuno zatvorena Vučiniću, zbog toga što je Roma najavila da bi pregovori mogli da se obnove u letnjem prelaznom roku.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Milan želi da zadrži Bekama
24.01.09. 15:20

Predsednik Milana i premijer Italije Silvio Berluskoni izrazio je želju da i posle pozajmice, koja ističe 9. marta, zadrži Dejvida Bekama u gradu mode.
- Bekama su mediji dočekali kao rok zvezdu, ali je on demantovao sve kritičare zalaganjem na treninzima i utakmicama. On je veliki šampion. Naravno da bi voleli da ga zadržimo, ali on ima čvrst ugovor sa Los Anđelesom i teško da će ga se oni odreći, rekao je Berluskoni.
Dejvid Bekam je došao na tromesečnu pozajmicu u Milan kako bi ostao u formi i bio na oku selektoru reprezentacije Engleske, Fabiju Kapelu, pred važne duele u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 9:53 pm

Partizan startovao pobedom
24.01.09. 15:55

FK PartizanPartizan - Salcburg 4:2 (3:2)
Fudbaleri Partizana su pobedom počeli seriju kontrolnih utakmica na pripremama u Turskoj.
U prvoj proveri crno-beli su u Beleku savladali austrijskog prvoligaša Salcburg rezultatom 4:2.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Stojković prihvatio ponudu
24.01.09. 16:00

Golman fudbalske reprezentacije Srbije, Vladimir Stojković, definitvno nastavlja karijeru u Španiji.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Bufon: "Kaka je pogrešio"
24.01.09. 16:50

Golman Juventusa, Đanluiđi Bufon, izjavio je da bi on na mestu Brazilca Kake prihvatio ponudu Mančester Sitija i napustio ekipu Milana.
- Da su meni ponuđeni ti fantastični uslovi, uopšte se ne bih dvoumio. Jasno mi je da Mančester Siti nema takvu ekipu kao Milan, ali ovakva ponuda se prosto ne odbija, izjavio je jedan od najboljih golmana sveta koji je i sam na meti "građana" pa kao da ih poziva da ga kupe od Juventusa.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Po titulu sa novog stadiona
24.01.09. 17:15

Jesenji šampion Bundeslige, ekipa Hofenhajma, dobio je svoj stadion i neće više biti primoran da utakmice na kojima je nominalno domaćin igra na obližnjim stadionima koji zadovaljavaju uslove takmičenja. Velelepna "Rejn-Nekar Arena", koja je vlasnika kluba, Ditmara Hopa, koštala 60 miliona evra moći će da ugosti 30.150 gledalaca.
Priliku da popune stadion navijači Hofenhajma će imati već naredne subote kada u im u goste dolazi Kotbus. Hofenhajm je posle jesenjeg dela sezone prvoplasiran u Bundesligi sa 35 osvojenih bodova,a prate ga Bajern sa istim brojem bodova i Herta i Hamburg koji su osvojili po 33 boda.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 9:54 pm

Janevski zadovoljan prvim delom priprema
24.01.09. 17:40

FK Crvena zvezdaTrener fudbalera Crvene zvezde, Čedomir Janevski, veoma je zadovoljan kako je protekla prva faza priprema na Kipru izrazivši nadu da će i druga faza proteći na isti način.
Janevski je posebno istakao odličnu atmosferu u ekipi, ozbiljnost svih igrača u izvršavanju postavljenih zadataka i njihovo ponašanje što posebno imponuje jer je u timu dosta novih fudbalera koji su se bez većih problema uklopili u novu sredinu, a primernim ponašanjem stekli su poverenje igrača koji su od ranije u Crvenoj zvezdi.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Klasnić tužio doktore
24.01.09. 18:45

Ivan Klasnić će pravdu, kako on smatra za profesionalnu nemarnost lekara Verdera pokušati da potraži na sudu. Naime, hrvatski fudbaler smatra da su lekari koji su zaposleni u njegovom prethodnom klubu propustili da daju pravu dijagnozu bolesti bubrega, zbog koje je Klasnić kasnije morao da zameni tri bubrega.
Najpre je izgubio svoj bubreg, posle toga i bubreg koji mu je donirala majka, da bi telo prihvatilo tek očev bubreg sa kojim Klasnić i danas živi. Prva rasprava je zakazana za 17. april, a kako nemačka štampa saznaje Klasnić će tražiti odštetu od oko dva miliona evra.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Jokanović : "Zaslužena pobeda"
24.01.09. 19:50

FK PartizanPosle pobede u prvoj pripremnoj utakmici, trener Partitana izneo je svoje utisake sa meča.
- Trenutno nisu bitne pobede i porazi. Mi smo posle samo nekoliko dana priprema danas igrali protiv ekipe koja je u ovom momentu spremnija od nas. Solidno smo se borili i na kraju smo došli do pobede. Zadovoljan sam današnjim izdanjem, ali ima i stvari koje treba popraviti, rekao je Jokanović.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Portsmut se oprostio od trofeja, Tošić debitovao za "đavole"
24.01.09. 20:10

FA kupU prvom meču današnjeg programa 1/16 finala FA kupa Vest Hem je sa dva gola u poslednja dva minuta prvog poluvremena stekao, ispostavilo se na kraju, nedostižnu prednost u odnosu na trećeligaša Hartlpul. "Čekićari" su u drugom poluvremenu iskusno sačuvali stečeni rezultat, dok Hartlpul ni u jednom trenutku nije ozbiljno pripretio gostima. Od ostalih favoriita sa timovima iz nižih rangova takmičenja očekivanja su ispunili još Čelsi, Midlzbro, Hal i Fulam.
U jednom od derbija ove runde takmičenja, Mančester Junajted je bio bolji od Totenhema iako je londonski tim uspeo da povede. Ipak, domaći su brzo napravili preokret i ispunili očekivanja. Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta za "đavole", a u poslednjih dvadesetak minuta šansu je dobio i Zoran Tošić koji je debitovao za slavni klub prikazavši sasvim zadovoljavajuću partiju.
Najveće iznenađenje predstavlja eliminacija branioca trofeja, ekipe Portsmuta. Drugoligaš Svonsi je bio vrlo siguran na Fraton parku i plasirao se među 16 najboljih. Na popravni protiv timova iz Čempionšipa će morati Vest Bromvič i Aston Vila, kao i Sanderlend i Blekburn koji su odigrali bez golova.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 9:55 pm

Favoriti ubedljivi
24.01.09. 22:35

Kup FrancuskeU subotnjim mečevima šesnaestine finala Kupa Francuske u fudbalu favoriti nisu dozvolili iznenađenja.

Danas je odigrana i zaostala utakmica prethodne runde u kojoj je Olimpik iz Liona rutinski savladao nižerazredni Konkarno pa će aktuelni šampion u sredu u meču šesnaestine finala odmeriti snage sa imenjakom iz Marseja.

Rezultati:
Konkarno - Olimpik Lion 0:6 (0:2)
Dižon - Vilfranš 4:1 (3:0)
Širhajn - Tuluz 0:8 (0:3)
Lorijen - Tur 2:1 posle produžetka (1:1, 1:0)
Bulonj - Kaen 3:1 (2:1)
Troa - Rodez 1:2 (0:2)
Vitre - Kretej 9:8 posle penala (1:1, 1:1)
Romoranten - Sedan 5:6 posle penala (0:0)
Ren - Sent Etjen 2:0 (1:0)

Nesa92
avatar

Godina : 24

Juventus drži korak, Kjevu derbi začelja
24.01.09. 22:40

Serie A logoU prvom susretu 20. kola italijanske Serije A, Kjevo je u derbiju začelja tabele golom u trećem minute nadoknade vremena savladao Ređinu. Gosti iz Verone su celo drugo poluvreme imali igrača više, ali su uspeli tek u samoj završnici da slome otpor Kalabreza kod kojih je Đorđe Rakić bio na klupi za rezerve.
Juventus nastavlja da u stopu prati vodećeg Intera. "Staroj dami" je za pobedu nad Fiorentinom bio dovoljan jedan gol, ali tim iz Firence ima za čim da žali jer je poništen, utisak je, regularan gol Đilardina. Zdravko Kuzmanović je igrao od 46. minuta kada je zamenio Gobija.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Barselona ne posustaje, remi Viljareala i Osasune
24.01.09. 23:50

Liga BBVAEkipa Osasune je priredila malo iznenađenje u prvom susretu 20. kola španske Primere osvojivši bod na gostovanju Viljarealu. Barselona nastavlja put ka tituli pošto je ubedljivo pobedila Numansiju. Tim iz Sorije se dobro držao prvih 45 minuta, ali su Mesi, Anri i Eto u nastavku dodali gas i ubedljivo pobedili.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 9:56 pm

Milijaš može da bira
25.01.09. 13:45

Čini se da je rastanak Nenada Milijaša i Crvene zvezde sve bliži. Posle dva turska fudbalska velikana stigle je nova ponuda iz Bundeslige, a očekuje se i jedna iz Primere.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Bodovi važniji od golova
25.01.09. 15:10

Boško Janković u dresu Đenove prikazuje sve bolje partije, ali ističe da bi mu daleko draže bilo da ekipa nastavi sa uspesima.

Nesa92
avatar

Godina : 24

Nastavlja se prepucavanje
25.01.09. 16:25

Siniša Mihajlović nije mogao da pređe preko izjave Žozea Murinja da je Inter prethodne tri titule osvojio nezasluženo. Naime, trener Intera je svojim igračima posle poraza od Atalante u izlivima besa poručio da su prvu titulu dobili na sudu, drugu zbog nedostatka konkurencije, a treću tek u poslednjem kolu.
- Ne mogu da verujem šta priča Murinjo. Došao je pre samo nekoliko meseci u italijanski fudbal, a već svima "soli pamet". Bolje bi mu bilo da ćuti i da gleda da ne izgubi titulu ove godine, kaže Mihajlović.

Bivši pomoćnik Roberta Manćinija u Interu osvrnuo se na bilans dok su oni vodili "nero-azure"

25.01.09. 17:05

Serie A 2008-09Dejvid Bekam postigao je svoj prvenac u Seriji A u pobedi Milana na gostovanju u Bolonji, čime je zadržao priključak sa vodećim dvojcem, istina sa igračem više od kraja prvog poluvremena. Đenova i Katanija podelili su bodove, uz Boška Jankovića koji je na terenu proveo svih 90 minuta i kome je poništen gol zbog navodnog ofsajda.
Roma se iz Napulja zasluženo vraća sa sva tri boda, uz sedmi pogodak Mirka Vučinića u dresu "vučice". Lacio je poveo protiv Kaljarija, ali su gosti odigrali sjajan meč, predvođeni raspoloženim Žedom. Rimljani, za koje je Aleksandar Kolarov odigrao svih 90 minuta, nisu uspeli da iskoriste čak dva penala.
Palermo i Udineze odigrali su izuzetno zanimljiv meč, a gosti su mogli i da dođu do vođstva od 1:2 da je iskorišćen penal koji je bio napravljen nad Lukovićem. Sijena je došla do pobede jednim golom, ali su zato Leće i Torino odigrali utakmicu sa šest pogodaka. Golman Lećea se nije proslavio, pa se može reći da je u dobroj meri kriv za primljene pogotke.

25.01.09. 18:55

FA kupFudbaleri Arsenala i Kardifa će morati na popravni ispit pošto su u utakmici šesnaestine finala FA kupa odigrali bez golova. Iako drugoligaš, prošlogodišnji finalista je pružio dobar otpor "tobdžijama", ali u revanšu u Londonu ima veoma male šanse za uspeh.
Na popravni će morati i gradski rivali Liverpul i Everton koji su u derbiju ove runde takmičenja odigrali 1:1 kao i pre šest dana u prvenstvenom susretu. Tim sa Enfilda je bio bolji tokom većeg dela susreta, a gosti su iz jedinog udarca u okvir gola uspeli da postignu pogodak i to preko defanzivca Leksota posle kornera.

Rezultati:

Kardif - Arsenal 0:0

Liverpul - Everton 1:1 (0:1)

Poraz Valensije, remi Atletika
25.01.09. 19:10

Liga BBVALiga BBVAAlmerija je osvojila tri boda u teškom susret sa Atletikom, koji je očigledno bio iscrpljen nastupom u Kupu Španije. Hetafe je odigrao najbolju utakmicu ove sezone i visokim rezultatom je savladao Sporting, uz tri pogotka Soldada. Atletiko je uspeo da izvuče samo remi u susretu sa Malagom, mada su obe ekipe mogle da dođu do trijumfa. Madriđani su tako ostali bez trijumfa u Primeri od početka ove godine.
Majorka je sa druge strane ostvarila prvu pobedu od 26. oktobra prošle godine i to nad ekipom Valensije. Već na poluvremenu bilo je 3:0 za ostrvljane, ali su sva tri gola pala iz sumnjivih situacija. I pored toga, to ne umanjuje lošu partiju Valensije. Kamunjas je doneo pobedu Reakreativu nad Betisom, koji polako tone ka opasnoj zoni, dok je Espanjol stigao do još jednog remija na gostovanju Valjadolidu. Lola Smiljanić zaigrao je od 20. minuta u ekipi Espanjola posle povrede Moisesa.

25.01.09. 19:15

Napadač Mančester Junajteda, Vejn Runi, po svemu sudeći neće moći da igra do marta zbog povrede potkolenice koju je zadobio na meču sa Viganom 14. januara.
U prvi mah se činilo da će engleski reprezentativac pauzirati tri nedelje, ali je menadžer Aleks Fergudon rekao da ne želi da požuruje Runija kako se povreda ne bi pogoršala i prouzrokovala još dužu pauzu.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 10:46 pm

Kežman dvostruki strelac
25.01.09. 20:35

Mateja Kežman postigao je dva pogotka u pobedi Pari Sen Žermena nad klubom Gazelek sa Korzike od 0:3 u Kupu Francuske.
Kežman je prvi pogodak postigao iz lepog voleja u 25. minutu, da bi u 60. minutu postigao i drugi gol nakon odličnog centra Žilija.

Nesa92
avatar

Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta Fudbala   Ned Jan 25, 2009 11:05 pm

Žigić doneo pobedu Rasingu, poraz Valensije
25.01.09. 21:00

Rasing je uz odličnu igru Nikole Žigića došao do tri boda protiv Sevilje i to sa igračem manje. Oba pogotka pala su posle centaršuteva Munitisa. Žigić je kod prvog šutirao glavom, golman Sevilje kratko odbio loptu, a Navas bio na pravom mestu da je smesti u mrežu.
Rasing je u 32. minutu pomalo i prestrogo ostao bez Serana, ali nije odustajao od ofanzivne igre. U 47. minutu Munitis je ponovo centrirao, a Žigić dotakao loptu toliko da je smesti u mrežu i donese pobedu svojoj ekipi.

25.01.09. 22:25

Teškom mukom fudbaleri Intera osvojili su bod u duelu sa Sampdorijom. Uz isključenje Žozea Murinja sa klupe i protivnika koji se nije predavao do samog kraja, Inter je morao dobro da se potrudi da bi osvojio bodove kojiam je zadržao tri boda prednosti ispred Juventusa i šest ispred Milana. Dejan Stanković je odigrao ceo meč za domaću ekipu.

26.01.09. 08:00

Favoriti su uz manje ili više muke zabeležili pobede u preostale četiri utakmice šesnaestine finala Kupa Francuske u fudbalu.